Y Kuşağının Astrolojiye Akın Etmesinin Bir Nedeni Var!

İnsanlar Stresli Olduklarında Astrolojiye Başvuruyorlar ve Y Kuşağı Çok Stresli

Astrolojiye inananların sayısının artmasının nedeni basitçe” stres” olabilir. Araştırmalar, insanların hayatlarında daha fazla stres faktörü olduğunda, dinden farklı olarak rehberlik için astrolojiye yönelme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi. İnsanlar daha az strese sahip olduklarında astrolojiyi benimseme olasılıkları da azalır. O halde, Büyük Durgunluğun ardından daha fazla insanın astrolojiye yönelmesi şaşırtıcı değil. İnsanların işlerini, evlerini ve ekonomilerini kaybettiği bir kriz döneminde astroloji, bazılarına çok karanlık, çok uzun bir tünelin sonunda ışık sağlamış olabilir.

Bu, bir neslin mantıktan, gelenekten ve rasyonellikten uzaklaşıp daha romantik, ruhani ve doğaüstü görüşlere yöneldiği ilk sefer değil. Aydınlanma, bilimsel yöntemin üstün olduğu, büyük ilerleme ve mantığın olduğu bir dönemdi; ancak bunu ters yönde keskin bir dönüş izledi, çünkü Romantik Hareket insanların sezgiye ve maneviyata yöneldiğini gördü. Öyle görünüyor ki, toplum bilimsel olarak ilerlediğinde, genellikle ters yönde keskin bir dönüş olur – deyim yerindeyse bir sarkaç hareketi. Bununla birlikte, bilim ve teknolojideki son gelişmeler Y kuşağını astrolojiye iten şey olabilir, çünkü bu 18. yüzyılda da yaşandı.

İnternet Astroloji İçeriğini Her Zamankinden Daha Erişilebilir Hale Getirdi

Y kuşağının astrolojiye yönelmesinin bir nedeni de onun ne kadar erişilebilir hale gelmesidir . Astroloji bir zamanlar gazetelerin burçlar bölümüne, çoğu insanın hiç bakmadığı sayfaların sonunda yer alıyordu. Artık astroloji tamamen meşru bir internet içeriği türü olarak varlığını sürdürüyor. Burcunuza göre hangi Stranger Things / Dedikoducu Kız / Game of Thrones karakterini seçeceğinizi söyleyen bir makale bulmak kolaydır , ancak daha da spesifik hale gelebilir; Zodyak burcunuza göre hangi korkunç Game of Thrones ölümünün olduğunu bile bulabilirsiniz . Ayrıca gün, hafta, ay ve yıl için burcunuzu da bulabilirsiniz. Yalnızca burçları ve burçlarla ilgili bilgileri tweetleyen Twitter hesapları var. Yalnızca burçlarla yayınlanan Instagram hesapları var. Her sabah burcunuzu size ulaştıracak uygulamalar var. Y kuşağı astrolojiye yöneliyor olabilir çünkü ondan uzaklaşmak daha da zordur. Astroloji her yerdedir .

Y kuşağı büyük ölçüde astrolojiye inandığı için işletmeler bu fırsatı para kazanmak için kullandılar. Evet, kapitalizm astrolojiye olan inancınızı paraya çevirecek çünkü bir makale, erkek arkadaşınıza/annenize/kuzeninize/yan komşunuza, burçlarına göre Noel için ne almanız gerektiğini önerdiğinde , makaleye aslında bu tür ürünleri tanıtmak için ödeme yapılabilir. Evet, Boğa burcu olduğunuz için o yeni deri ceketi gerçekten istiyor olabilirsiniz, ancak şirketler bu öneriyi dikkate alarak sizden para kazanıyor.

Erişilebilir Burçlar Anında Tatmin ve Rahatlama Sağlar

Y kuşağının stereotiplerinden biri aslında astrolojiye yönelmelerinin nedeni olabilir: anlık tatmin. Sosyal medya beğenileri ve Google’a istedikleri her şeyi yapabilme lüksü nedeniyle, Y kuşağının anlık tatmine değer verdiği söyleniyor; yemek, hizmet ve kapınıza kadar araç sağlayan uygulamaların popülaritesi göz önüne alındığında bu bir dereceye kadar doğru olabilir.. Bununla birlikte, Y kuşağının astrolojiye yönelmesinin nedeni anlık tatmin ihtiyacı olabilir. Burç okumak kişiye anında bir rahatlama hissi verir , çünkü kişiye gününün nasıl geçeceğini anlatır.

Bu Aralar Moda ,Y Kuşağı Ve Astroloji
Astrolojiyle ilgili olan şey, herkesin istediği zaman ona erişebilmesidir, çünkü astrolojiyi bir bütün olarak bilmeleri gerekmez. Astroloji ile ilgili bir yazı okuyabilmek için kişinin bilmesi gereken tek şey, hemen hemen herkesin bildiği kendi burcudur. Ve eğer burcunuzu bilmiyorsanız, Google’ın onu bulmasına üç saniye kaldı. Bir astroloji makalesinin asıl ihtişamı budur, çünkü bundan keyif almak için yalnızca kendi burcunuzu bilmeniz yeterlidir.
Tabii ki Merkür Gerilemesi ve Dolunay’ın neyi tezahür ettireceği hakkında her şeyi bilenler astrolojiyle ilgili makalelerden de keyif alabilirler. İster çok az bilginiz olsun ister hiç bilginiz olmasın ya da konu hakkında uzman olun, astroloji makalelerinin her zaman sunabileceği bir şeyler vardır.

Astroloji Tam Olarak Bilim Değildir, Ancak Y Kuşağı Bu Konuda Çok İlgili

Astroloji, yaptığımız şeyleri neden yaptığımıza dair fikir verebilir ancak kesin bir bilim değildir . Astroloji, Güneş’in ve gezegenlerin hem sizin doğduğunuz andaki hem de bundan sonraki sonsuza kadar ve elbette ondan önce de gökyüzündeki konumlarına dayanır. Doğduğunuz andaki gezegenlerin konumu, kişiliğiniz hakkında sadece Güneş burcunuzun ortaya çıkaramayacağı kadar fazla fikir veren doğum haritanızı oluşturacaktır. Ancak bu somut bir bilim değil çünkü onu doğru bir şekilde test etmenin bir yolu yok. Ancak yine de bilim yönü Y kuşağı için önemli olmayabilir. Y kuşağının internette büyümeleri nedeniyle gerçeklikle kurgu arasında yaşamanın daha rahat olabileceğine inanılıyor.

Astrolojiye İnanmak Kolay Olabilir

Araştırmalar, kişiye genel bir açıklama sunulduğunda, söz konusu açıklamayı kendisine uygulamanın ve bunun doğru bir açıklama olduğuna inanmanın kolay olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla, Akrep burcunun gizemli olduğu ve başkalarına güvenmekte zorluk çektiği söylendiğinde, hemen hemen herkes bu tanımı kendine uygulayabilir, özellikle de Akrep burcuysanız. Ancak insan ruhuna hitap eden şey belirsiz açıklamalardan daha fazlasıdır. Astroloji beynin sağ ve sol tarafına hitap eder . Beynin sol tarafı astrolojinin yaratıcı, manevi yönünü takdir ederken, beynin sağ tarafı astrolojinin kişinin dünyayı görmesine izin verdiği ve bir mesele olarak çok sayıda matematiksel denklemlere dayandığı düzenli, analitik yolu takdir eder . Pek çok insanı astrolojiye çeken şey bu ikiliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx