Otomobile Giren Hırsızlara Patates Fırlattı: Hırsızlar Taşla Karşılık Verdi

Bağcılar’da park halindeki otomobilin ekranını söken hırsızları fark eden bir vatandaş balkondaki patatesleri hırsızlara fırlatmaya başladı. Hırsızlar fırlatılan patateslere taşla yanıt verdi. Ardından hayalet ekranı tamamen söken hırsızlar, olay yerinden geldikleri otomobille kaçtı.

Olay 2 Haziran Cuma Günü saat 03.00 sıralarında 100. Yıl Mahallesi’nde meydana geldi.

Sokağa otomobille gelen yüzleri maskeli 4 hırsız park halindeki başka bir otomobilin camını kırdı. Hırsızlardan biri otomobil içindeki hayalet ekran parçalarını sökmeye başladı. Diğerleri de sökülen parçaları geldikleri otomobile taşıdı. Sesleri duyan sokak sakini Reşat Sevinçtekin balkona çıktığında hırsızları farketti.

Cep telefonuyla kayda başlayıp hırsızlara seslenen Reşat Sevinçtekin daha sonra balkonda bulunan patatesleri hırsızlara doğru fırlatmaya başladı.

Fırlatılan patateslere aldırış etmeyen hırsızlar otomobildeki parçaları sökmeye devam etti.

Hırsızlardan bazıları da yerdeki taşları balkondaki Reşat Sevinçtekin’e attı.

Hayalet ekranı tamamen söken hırsızlar geldikleri otomobille olay yerinden kaçtı.

Reşat Sevinçtekin, hırsızlarla yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı:

‘Uykum kaçtı, balkondaydım o anda dışarıdan cam patlama sesi geldi. Dışarı baktım lüks bir aracın camını kırdıklarını gördüm. Bağırdım kaçacak gibi oldular ama kaçmadılar. Ne yapabilirim dedim, patatesleri attım. Baktım onlar da bana taş atıyor. Otomobilin içine giren kişi hala sökmeye devam ediyor. Bir tanesi sürekli bana taş atıyor, ben patates atıyorum o taş atıyor karşılıklı. En son araçlarına binerken büyük bir taş attılar plakalarını çekmeyeyim diye. Taş atınca ben kendimi geri çektim o sırada da araç gitti. Polisi aradım geldiler araç sahibine haber verdiler. O anda adrenalin yükseldiği için ne yapacağını bilemiyorsun tam olarak. O anda aklıma o geldi öyle mücadele edebildim’  

Hazar İ.’ye ait olan otomobilin 10 gün önce satın alındığı öğrenildi. Polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

İşte o anlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir