Korsan servise dikkat!

Her yıl kombi bakımları zamanında birçok vatandaşın korsan yetkili servis nedeniyle mağdur olduğu da gündeme geliyor. Bu nedenle konunun uzmanları da kombi bakımlarında yetkili servisin önemine dikkat çekiyor. Kullanıcılar periyodik kombi bakımlarını yaptırırken kombi markalarına ait resmi internet sitesinden destek alabilir. Bunun yanı sıra evlerine hizmet için gelen yetkili servisin kurumsal kimlik kartı, kıyafet gibi özelliklerine de dikkat edebilir. Önceki yıllarda Ticaret Bakanlığı’nın hizmete sunduğu ‘servis.gov.tr’ adresinden de yetkili servisleri sorgulamak mümkün.

Nasıl çalıştırılmalı?

Pek çok kişi kombiyi belirli zaman aralıklarında kısa süreli çalıştırarak tasarruf yapabileceğini düşünüyor. Ancak bu yöntemin tasarruf yapmakta pek de etkili olmadığı biliniyor. Konunun uzmanları, kombiyi belirli zaman aralıklarıyla kısa sürelerde çalıştırmanın yakıt tüketimini artırdığını belirtirken, cihazın ömrünün kısalmasına da neden olabileceğini vurguluyor. Bu nedenle kombiyi çalıştırırken, kısık ayarda sürekli çalıştırmanın daha az yakıt tüketimi sağlayacağı ifade ediliyor. Aynı zamanda kombi zaman saati, oda termostatı kullanarak verimlilik ve tasarruf imkânı da sağlanabiliyor.

Özellikle son dönemde kombide de daha teknolojik, tasarruf sağlayan ürünler öne çıkıyor. Yoğuşmalı cihazların yüksek verim sağladığı ifade edilirken, yoğuşma teknolojisinin sağladığı tasarruf ve verimliliğin doğal gaz tüketimi ve faturalarına da yüzde 25-30 oranında düşüş olarak yansıdığı belirtiliyor.

Çevreye duyarlı ürün

İklimlendirme alanında son dönemdeki trendlerden biri de yüksek verimlilik sağlayan cihazlar. Tüketiciler de artık seçtikleri cihazlarda konforun yanı sıra ekosistemin geleceğini de düşünerek çevreye karşı duyarlı, kullanım kolaylığı sunan ürünler tercih ediyor. Aynı zamanda kombi satın alırken fiyatın yanı sıra uzun kullanım ömrüyle, verimlilik de göz önünde bulunduruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx