Kasapoğlu: Şampiyonlar Ligi’ne nasıl ev sahipliği yapılacağını göstereceğiz

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir Alsancak Stadı’nda yapılan röportajda Bein Sports’tan Güntekin Onay’ın sorularını yanıtladı.

10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, “Geçtiğimiz yıl organizasyon eleştirilmişti. Türkiye’nin nasıl bir ev sahipliği yaptığını görecekler. Allah’ın izniyle İstanbul’umuzda en güzel şekilde takımları ve taraftarları ağırlayacağız. Türkiye hem spor turizminde iddiasını böyle olaylar ile güçlendiriyor” dedi.

Türkiye’nin EURO 2028 ve 2032 adaylığını da değerlendiren Kasaploğlu, “Türkiye, spor organizasyonların markasını yükselten bir ülke. Her türlü imkanımızla organizasyonlara hazırız. Uluslararası alanda böyle organizasyonları verirlerse o projelerin prestiji adına olumlu olur. Avrupa Şampiyonası için müracatlarımız federasyonumuz tarafından gerçekleştirildi ve biz de bakanlık olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek, kararları destekledik. Eğer karar olumsuz olursa Türkiye’nin kaybedeceği bir şey olmaz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir