Huawei’nin yeni otomobil markası ortaya çıktı! İşte logosu

Huawei, büyük otomobil üreticileriyle stratejik ortaklıklar kurarak elektrikli araç sektöründeki payını genişletiyor. Daha önce Seres ile birlikte Aito markasını kuran şirket, şimdi de STELATO isimli yeni bir üreticiye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Huawei’nin yeni elektrikli otomobil markası STELATO

Huawei, BAIC’in elektrikli araç iştiraki BAIC BJEV ile STELATO adlı yeni bir elektrikli araç markasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan ticari marka başvuruları, Huawei’nin planlarını gözler önüne serdi.

Şirketin “STELATO” ticari markasını ve logosunu BAIC BJEV’e devrettiği ortaya çıktı. Çinli şirketlerin, bu isim altında yeni bir araç lansmanı yapacağı bilgisi de paylaşıldı. Buna göre araç, C-segmentinde orta ila büyük bir sedan olacak.

Huawei ve BAIC BJEV tarafından ortaklaşa geliştirilen prototipin, 2024’ün ilk yarısında tanıtılmaya hazır olacağı söyleniyor. Teknik özellikler hakkında detaylar belirsiz olsa da, 40 ila 50 bin dolar arasında bir fiyatlandırmaya sahip olacağı iddia edildi.

Diğer elektrikli araç ortakları gibi BAIC BJEV de araç platformu ve üretim operasyonlarını yürütecek. Huawei ise HarmonyOS ile bilgi-eğlence sisteminin geliştirilmesine ve aracın satış kanallarına sunulmasına odaklanacak.

STELATO markasıyla yapılacak ilk sedan lansmanı, Huawei’nin elektrikli mobilite hamlesindeki son iş birliğine işaret ediyor. Halihazırda Seres, Chery ve JAC gibi üreticilerle çeşitli alt markalara sahip olduğunu belirtelim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx