Filenin Sultanları’nın Vazgeçilmezi Vargas’tan Üzen Haber! Menajeri Ali Koç’la Buluşmuştu

Birkaç yıl önce Fenerbahçe Opet’e gelen ve gösterdiği performansla sezona damga vuran Küba asıllı oyuncu Melissa Vargas, milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanmıştı.

TARİHİ PERFORMANS

Geçtiğimiz sezon performansıyla zirveye çıkan, önce Fenerbahçe Opet ile şampiyonluk yaşayan daha sonra da Filenin Sultanları’yla birlikte hem dünya hem de Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Melissa Vargas’ı oynanan eleme maçlarında olimpiyatları da garantiledi.

BU SEZON FENERBAHÇE’YE GELEMİYOR

Çin’de oynadıktan sonra sezonun kalan kısmında Fenerbahçe Opet’e transfer olan Melissa Vargas bu yıl 6 Şubat tarihinde sezonun bitmesi nedeniyle sarı lacivertli ekibe katılamayacak. Çünkü Türkiye’de transfer dönemi 31 Ocak’ta kapanıyor.

BOMBA GİBİ DÜŞEN İDDİA

Filenin Sultanları ile yaz boyunca 3 turnuvada mücadele eden ve 3 şampiyonluk yaşayan Melissa Vargas, sezon başında Tianjin’e transfer oldu. Çin kulübünde sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen milli pasör çaprazının son durumu hakkında bir iddia gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde Tianjin spor kanalına konuşan Vargas sakatlığıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Buraya yeni geldiğimde hiç hareket edemiyordum. Ama şimdi artık ağrılarım azaldı, neredeyse yok sayılır. O yüzden hızlı toparlanıyorum. Bütün maçları takip ettim. Voleybol sporcusu olarak tabii ki (omzumdan) sakatlık yaşamayı istemem. O yüzden hemen toparlanıp, sahalara hemen dönmek istiyorum.”

DÜNYA KULÜPLER ŞAMPİYONASI’NDA YOK

La Gazzetta dello Sport’tan Gian Luca Pasini’nin haberine göre Melissa Vargas’ın sakatlığıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yıldız voleybolcunun Tianjin formasıyla Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele etme olasılığı oldukça zor.

Turnuva 13-17 Aralık tarihleri ​​arasında Çin’de İtalyan takımları olmadan oynanacak. Türkiye adına ise Vakıfbank ve Eczacıbaşı katılıyor.

ÜSTÜNDAĞ: 4-6 HAFTA TEDAVİ SÜRECİ OLACAK

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da geçtiğimiz günlerde Vargas’ın sakatlığı hakkında konuşmuş ve şu açıklamaları yapmıştı: “Vargas antrenmanda omzundan sakatlandı, bu sakatlığın tedavisi devam ediyor. Vargas’ın bu başarıda herkes gibi payı var. Bizim evladımız, biz evladımızı takip etmez miyiz? Vargas, MR’ını görmeden biz gördük. Yakından takip ediyoruz. 4-6 hafta dinlenme ve tedavi süreci olacak.”

ALİ KOÇ’LA MENAJERİ BULUŞTU

Bu gelişmeler devam ederken Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile Melissa Vargas’ın bağlı bulunduğu menajerlik firması SB Community firmasının sahibi Bojan Simurina ile bir araya geldi. Simurina aynı zamanda Arina Fedorovtseva, Ana Cristina De Souza, Bojana Drca’nın da menajerliğini yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx