DJI Mic 2 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

DJI Mic 2 kablosuz mikrofon sistemi selefine göre bazı önemli yükseltmeler ile resmi olarak duyuruldu. Cihaz artık akıllı telefonunuza Bluetooth aracılığıyla doğrudan bağlanabiliyor ve aynı zamanda gelişmiş dahili kayıt kalitesi, yapay zeka gürültü azaltma, daha büyük bir dokunmatik ekran, daha kolay kontrol ve daha fazlasını sunuyor.

DJI Mic 2’nin vericiler yeni şeffaf tasarıma sahip gri renkte geliyor ve DJI ayrıca beyaz renk seçeneğini de sunuyor. Mikrofon sistemi öncekine göre biraz daha küçük olsa da klipsi, manyetik yuvası ve 3,5 mm mikrofon girişi ile büyük ölçüde önceki modellere benziyor. Güç ve bağlantı düğmeleri ise artık dikdörtgen yerine aynı tarafta ve yuvarlakken kayıt düğmesi ve USB-C girişi diğer tarafta yer alıyor.

DJI, güç açık LED’ini daha önce olduğu gibi kamerada rahatsız edici bir şekilde görüneceği için ön tarafa yakın olmak yerine yanlara taşıyarak doğru bir hamle yapmış. Öte yandan, DJI logosu önde ve ortada olduğu için bunu kapatmak isteyenler yine siyah bant gibi malzemeler kullanmak zorunda kalacak.

Alıcı, daha büyük bir 1,1 inç dokunmatik ekran ve ayarlamaları kolaylaştıran yeni bir ayar düğmesi ile geliyor. DJI, birlikte verilen USB-C ve Lightning adaptörleri aracılığıyla vericiyi doğrudan telefonunuza bağlamayı da kolaylaştırmış.

Mic 2, iki verici kitiyle birlikte satılan şarj kutusuna sahip. Artık bir şarjla 18 saate kadar kullanımı destekleniyor (daha önce 15 saate kadardı) ve vericilerin süresi 5,5 saatten 6 saate yükseltiliyor. Sunulan mesafe ise 250 metre.

Yeni özellikler birisi de bir alıcıya ihtiyaç duymadan bir verici mikrofonu telefonunuzla (veya DJI Osmo Pocket 3 ve Action Cam 4) eşleştirmenize olanak tanıyan doğrudan Bluetooth bağlantı desteği. Diğer taraftan yapay zeka gürültü engelleme özelliği bir akıllı telefona bağlandığında çalışmıyor ve aynı anda yalnızca bir verici kullanabiliyorsunuz. Verici/alıcı kombinasyonunuz varsa, daha önce olduğu gibi alıcıyı doğrudan telefonunuza bağlayarak da ses alabileceksiniz.

Mic 2’nin ses kalitesi de geliştirilmiş. Cihaz, röportajlar veya stand-up çalışmaları için “daha parlak ve daha doğal seslere” sahip olmayı vaat ediyor. Orijinal DJI Mic, kamera dosyalarına yedek olarak dahili kaydı desteklese de artık bunu daha yüksek 32 bit float kalitede yakalıyor ve bozulma korkusu olmadan kazancı maksimuma çıkarmanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda 114 dB’den 120 dB’ye kadar daha yüksek bir AOP destekleniyor.

Yapay zeka gürültü engelleme Mic 2’nin çevresel gürültüyü azaltmasına ve böylece vokallerin daha iyi öne çıkmasına olanak tanıyor. DJI bunun sokak ve restoranlar gibi karmaşık ve gürültülü ortamlarda çalışacağının sözünü veriyor.

DJI Mic 2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

DJI Mic 2 iki verici, bir alıcı ve şarj kutusuyla birlikte 349 dolar. Sadece verici ve alıcı 219 dolarken her bir verici 99 dolara satılıyor. Ayrıca şarj kutusunu ise 69 dolara satın alınabiliyor. Ürünün yurtdışı satışları başlamış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx