Cevdet Yılmaz ve iş insanlarını ağırlayan kişi tacizden ceza almış!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve iş insanlarının geniş katılımının sağlandığı “Fikir Sofrası” etkinliğini düzenleyen Ahmet Turan Arslan‘ın bir kadın çalışana cinsel tacizde bulunmaktan ceza aldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Malatya’daki programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi nikah sarayında iş dünyası, finans, akademi ve STK’ların bir araya geldiği “Fikir Sofrası” toplantısına katıldı. 

Aralarında Faruk Eczacıbaşı’ndan Ali Kibar’a, Erman Ilıcak’tan Nihat Özdemir’e, Emine Sabancı’dan Vahap Küçük’e, Nuri Akın’dan Nilüfer Bulut’a ve Mehmet Ali Yalçındağ’a kadar iş dünyasının pek çok önde gelen ismi Malatya’da “Fikir Sofrası“na katıldı.

10haber’in haberine göre; toplantıyı düzenleyen Ahmet Turan Arslan’ın şirketine 2016 yılında işe giren bir kadına, cinsel tacizde bulunduğu kaydedildi.

Elini tutarak cinsel organına götürdü

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nin halen istinafta olan “2017/214 Esas – 2019/2” nolu kararına göre, yaşananlar şöyle oldu: “Birlikte masanın etrafında oturdukları, sanığın katılanın elini tuttuğu, akabinde eli ile karın bölgesine dokunduğu, katılanın elini tutarak kendi cinsel organına dokundurduğu, bunun üzerine katılanın ağlayarak odadan çıktığı, katılanın ağladığını gören tanık Gülsüm’ün neden ağladığını sorduğu, katılanın bir şey söylemeden iş yerinden ayrıldığı, ve aynı gün emniyete giderek şikayette bulunduğu, katılanın tüm aşamalarda zaman ve mekan bildirerek olayı ayrıntılı şekilde anlattığı…

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi işte bu olaydan ötürü Ahmet Turan Arslan’ı önce 7 yıl 6 ay hapse mahkum etti, sonra mahkemedeki iyi halini göz önüne alarak cezayı 6’da 1 oranında azaltıp 6 yıl 3 aya indirdi.

Eşini de dövmüş!

Ancak bu mahkumiyet Arslan’ın tek sicili değil. Bu olaydan üç yıl sonra bu kez kendi eşini dövmüş. İstanbul Bakırköy 9. Asliye Ceza Mahkemesi “2020/ 218 esas 2020/ 261” sayılı kararıyla Arslan’ı 10 ay hapse mahkum etmiş, ama bu davada ‘hükmün açıklanmasının geri bırakılması’ kararı verilmiş. Yani Arslan aynı suçu beş yıl içinde yeniden işleyecek olursa bu ilk mahkumiyetinden ötürü de hapis yatacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx