7 Yaşında 500 Dolara Satıldı! IŞİD’li Aile Skandalına Valilikten Açıklama!

Ankara’da bir ailenin ‘uluslararası insan ticareti’ suçundan yargılanması skandalı ortaya çıkardı. Koruma altındaki Ezidi bir çocuğun IŞİD’li aileye geri verildiği kamuoyunda büyük tepki çekti.

Musul’da IŞİD içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen ve yasadışı yollarla Ankara’ya geldiği tespit edilen Irak uyruklu Sabah Ali Hüseyin Oruç hakkında Irak’tan IŞİD kontrolündeki yetimhaneden 500 dolara satın aldığı iddia edilen Ezidi kız çocuğunun alıkonulmasına ilişkin 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sabah’ın haberine göre iddianamede, kız çocuğunun alındığı ailesi olan Sabah Ali Hüseyin Oruç’un ağabeyinin karısı Saibe Adnan Halid Mula’ya tekrar verildiği anlatıldı.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Tepkilerin ardından Ankara Valiliği bir açıklama yayımladı.

Açıklamada “Ezidi bir kız çocuğun satılığa çıkarıldığına dair sosyal medyada yer alan bilgiler üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışma sonucunda, Irak uyruklu S. O., beraberindeki Ezidi çocuk A. S. O. ile birlikte ele geçirilmiş olup; S. O. adli mercilerce tutuklanmış ve Ezidi çocuk A. S. O, Valiliğimizce devlet koruması altına alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadeleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx