Van Valiliği’nden kaçak göçmenleri taşıyan araca ateş açılması hakkında açıklama: 1 meyyit, 12 yaralı

Van Valiliği‘nden kaçak göçmenleri taşıyan araca ateş açılması hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Meydana gelen olayda seken kurşunlardan bir göçmen maalesef hayatını kaybetmiş, 12 sistemsiz göçmen ise hafif biçimde yaralanmıştır” denildi.

“ARACIN DURDURULABİLMESİ HEDEFİYLE, ARACIN LASTİKLERİNE ATEŞ AÇILDI”

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

  • 03.07. 2022 saat 16.00 sıralarında Saray İlçesi Koçbaşı-Turan Mahalleleri  istikametinden Karahisar Mahallesine seyir halindeki kuşkulu araç, jandarma vazifelileri tarafından Karahisar mahallesi girişindeki denetim noktasında durdurulmak istenmiştir. Sürücüsünün ‘dur’ ihtarına uymayıp jandarma işçisinin üzerine hakikat sürdüğü aracın durdurulabilmesi maksadıyla, aracın lastiklerine ateş açılmıştır. Lastikler patlatılmak suretiyle araç durdurulmuştur.

“SEKEN KURŞUNLARDAN BİR GÖÇMEN MAALESEF HAYATINI KAYBETTİ”

  • Aracın göçmen kaçakçılığında kullanıldığı ve içerisinde 40 sistemsiz göçmen olduğu tespit edilmiştir. Meydana gelen olayda seken kurşunlardan bir göçmen maalesef hayatını kaybetmiş, 12 sistemsiz göçmen ise hafif biçimde yaralanmıştır. Olaydan sonra kaçan göçmen kaçakçısı ve aracın sürücüsüne yönelik yakalama çalışması devam etmektedir. Yaşanılan üzücü olayla ilgili olarak ilgililer hakkında isimli ve idari soruşturma başlatılmıştır. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.