Suriye’nin kuzeyine harekat hazırlığı! Erdoğan’dan yeni açıklama: Yakında temizleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Büyükelçiler Konferansı’nın ehemmiyeti ortadan geçen 14 yıl sonra çok uygun anlaşılıyor. Bölgemizde ve global ölçekte yaşanan kritik gelişmeler ele alındığında, fikir teatisine olan gereksinimimiz ortadadır. 

Kendini milletin siyasi iradesinden yüksek gören elitist zihniyetin engellemelerine maruz kaldık. 

Bizi hayalcilikle suçlayanlar tarihi keşif ile bir sefer daha mahcup oldular. Yarın 4. sondaj gemimiz Abdülhamid Han’ı Mersin’den uğurlayacağız. 

İSRAİL’İN GAZZE’YE ATAKLARINA TEPKİ

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa bizim kırmızı çizgimizdir, Türkiye Gazzeli kardeşlerinin yanındadır. Kundaktaki bebekleri öldürmenin hiçbir mazereti olamaz. 

SURİYE’NİN KUZEYİNE MUHTEMEL HAREKAT

Suriye’de terör örgütünün yuvalandığı son bölgeleri de temizleyerek, bu güvenlik neslinin halkalarını inşallah yakında birleştireceğiz. Güney hududumuzda 30 kilometre derinliğinde inançlı sınır kurma kararımız baki. 

Belgelere karşın FETÖ elebaşının hür dolaşmasını kabul etmiyoruz. Hiçbir NATO ülkesinin Türk adaletinden kaçan FETÖ’cü alçaklar ve PKK’lı teröristler için birer inançlı liman olmaması gerekir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.