Soylu, Trabzonlu futbolcular, Avcı, Ağaoğlu ve Erdoğan’a teşekkür etti

Trabzonspor’un şampiyonluğunda futbolculara, teknik direktör Abdullah Avcı ve yardımcılarına, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilere ayrı ayrı teşekkür eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ama bir teşekkürümüz daha var o da kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a. Trabzon’a muhteşem bir stat hediye etti ve Trabzon bu muhteşem statta bugün muhteşem bir şampiyonluk yaşadı. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan şükranlarımızı, minnetlerimizi arz ediyoruz” dedi.

GÜNCEL 01.05.2022 00:19

Soylu, Trabzonlu futbolcular, Avcı, Ağaoğlu ve Erdoğan’a teşekkür etti

Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Spor Toto Süper Lig’in 35. haftasında bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor’u kutladı.

Soylu, maç sonu gazetecilere, Trabzonspor’un son şampiyonluğunda kendisinin 15 yaşında olduğunu söyledi.

Aradan uzunca bir süre geçtiğini dile getiren Soylu, “Şehrin spora ve futbola olan hassasiyetini yıllardan beri hep beraber biliyoruz. Hem Trabzonsporluya hem Trabzonluya hem de gönlünde Trabzonspor olan herkese bu şampiyonluk hayırlı olsun” dedi.

Özellikle Trabzonspor’un şampiyonluğunda futbolculara, teknik direktör Abdullah Avcı ve yardımcılarına, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilere ayrı ayrı teşekkür eden Soylu, şunları kaydetti:

“Ama bir teşekkürümüz daha var o da kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a. Trabzon’a muhteşem bir stat hediye etti ve Trabzon bu muhteşem statta bugün muhteşem bir şampiyonluk yaşadı. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan şükranlarımızı, minnetlerimizi arz ediyoruz. Sağ olsun, var olsun ve bugünkü muhteşem ambiyansı, muhteşem atmosferi inşallah kendisi takip etti, hem bizi tebrik etti hem de Sayın Başkanı tebrik etti. Allah hayırlı, uğurlu etsin inşallah.”

Soylu, bir gazetecinin maçın heyecanına yönelik “Maç gidip geldi?” sorusuna, “Ben maç bitmeyecek zannettim ama bitti” yanıtını verdi.

ERDOĞAN, SOYLU ARACILIĞIYLA TEBRİK ETTİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon meydanında halka hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonla görüştü.

Soylu, ‘Sayın Cumhurbaşkanım bugün Trabzon’da muhteşem bir şampiyonluk şölenine şahit olduk. Allah sizden razı olsun. Trabzon’a muhteşem bir stad kazandırdınız’ diyerek sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bıraktı.

Erdoğan, telefon bağlantısıyla Trabzonsporlu taraftarlara şöyle hitap etti:

“Tesislerimizin Trabzonspor’a, Trabzonlulara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şimdi Trabzonspor için Süper Lig şampiyonluğu yetmez, inşallah Avrupa’da da bu şampiyonluğun başarılı bir şekilde devamını temenni ediyoruz. İnanıyorum ki, Trabzonspor Abdullah Hoca’nın riyasetinde çok daha güçlenerek Avrupa’da da farklı bir başarıya imza atacaktır. Türkiyemizi Avrupa’da başarılı bir şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Gerek sayın Başkanla gerek teknik direktörle gerek tüm yöneticiler ve bunun yanında takım kaptanımdan bütün futbolcu kardeşlerime varıncaya kadar hepsini kutluyorum. Hepsinden öte 42 bin kişilik bu stadyumu tıklım tıklım dolduran, millet bahçesini dolduran hemşerilerim, Türkiye’nin değişik yerlerinde ekranlardan bu maçı izleyen Trabzonlu kardeşlerime de özellikle tebriklerimi sunuyorum ve bu gece kendilerine şükranlarımı özellikle ifade ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı da tebrik ediyorum. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun diyorum, sağolun, varolun.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.