Son dakika haberi… Marmaris’te alevler ilerliyor: Meteoroloji’den makûs haber geldi!

Son dakika haberi… Meteorolo Genel Müdürlüğü’nün son açıkladığı rapora nazaran bugün öğlenden sonra rüzgarın tesiri 3 günün en yüksek düzeyine çıkması bekleniyor. Datça-Marmaris karayolu da trafiğe kapatıldı.

Marmaris’te çıkan orman yangınlarıyla ilgili son dakika gelişmelerini haberimizden  takip edebilirsiniz: 

METEOROLOJİ HAVA DURUMU RAPORUNU AÇIKLADI

06.00: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna nazaran bugün Güney Ege’de rüzgarın batı ve kuzeyden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Marmaris’te bugün en düşük hava sıcaklığı 24 derece, en yüksek hava sıcaklığı ise 34 derece olacak. Nem oranı ise en düşük yüzde 31, en yüksek yüzde 73 olarak iddia ediliyor.

04.50: Havanın kararmasıyla hava araçlarının çalışmalarına orta verilmişti. Sabahın birinci saatlerinden itibaren hava araçlarının müdahalesi tekrar başladı.

ANKARA İTFAİYESİ MARMARİS’E HAREKET ETTİ

03.55: Marmaris’te devam eden orman yangınına karşı çabada bir takviyede Ankara’dan geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “14 araç ve 32 mesai arkadaşımızdan oluşan takımımız yangına müdahale için Marmaris’e yanlışsız yola çıktı. Takımlarımız alanda, bizler de dualarımızla yanındayız” dedi.

01.20: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (solda) ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci (sağda) , Muğla’nın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınına ait havadan incelemelerde bulundu.

ALİYEV TALİMAT VERDİ

00.47: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatı doğrultusunda Türkiye’deki orman yangınlarının şiddetlenmesinin önlenmesi ve söndürülmesine yardım hedefiyle yola çıkan BE-200 CS amfibi uçağı 11 kişilik ekiple Muğla’nın Dalaman Havalimanı’na akşam saatlerinde iniş yaptı.

BAKAN YANIK: BÖLGEDEKİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN 200 BİN TL AKTARDIK

00.33: Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangınla çabada Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi paylaşarak, “Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel muhtaçlıklarının karşılanabilmesi için Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 200 bin TL aktardık” dedi.

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Muğla Marmaris’te devam eden orman yangınına ait çalışmalarımız devam ediyor. 34 uzman çalışanımız afetten etkilenen 131 şahsa psikososyal dayanak verdi. Yangınla uğraş eden takımların anlık gereksinimlerinin karşılanabilmesi için hazır giysi materyallerinin dağıtımına AFAD iş birliğinde başladık. Süreci yakından takip ederek vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” sözlerini kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.