Selda Bağcan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’den Eski Günlerin Hatırına Seçimden Çekilmesini İstedi

14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçim için heyecan dorukta. Mitingler ve seçim kampanyaları esnasında yaşanan arbedeler gündemin en önemli konuları arasında yer alıyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimi için herkesin merakla beklediği son günlerde ünlü sanatçı Selda Bağcan, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den seçimden çekilmesini istedi.

Yaklaşık 1 ayı aşkın süredir tüm Türkiye’nin gündeminde yer edinen en önemli konulardan bir tanesi 14 Mayıs seçimleri.

14 Mayıs Pazar günü yani bu hafta sonu oy kullanmak için tüm vatandaşlar sandık başına gidecek. 5 yılda bir gerçekleşen genel seçimlerde bu sandıkta Cumhurbaşkanlığı ve parlamento için oy kullanılacak.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar Cumhur İttifakı’ndan Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı (6’lı Masa)’dan Kemal Kılıçdaroğlu, bağımsız adaylar olarak Memleket Partisi’nden Muharrem İnce ve Ata İttifakı’ndan Sinan Oğan oldu.

Cumhurbaşkanı adaylarının belli olmasının ardından pusulaların son hali sosyal medyada gündeme gelmişti. Bu süreçte yurt dışında oy verme işlemleri de başladı. Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşları oylarını kullanıyor. Türkiye’de gerçekleşecek olan seçime 5 gün kala ise yurt genelinde olaylar durulmuyor.

Erzurum mitingi esnasında Cumhur İttifakı destekçilerinden Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun taşlanması herkesi ayağa kaldırmıştı.

Yalnızca İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun değil, mitinge katılan vatandaşların da zarar gördüğü propaganda eylemi sonrası tüm sosyal medya ayağa kalktı. Özellikle ünlüler, sosyal medya hesaplarından konu hakkında tepki göstermeye başladı.

Bu isimlerden bir tanesi de Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden Selda Bağcan oldu. Bağcan, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seslendi.

Sanat camiasının ‘ilk turda bitirelim’ çağrısına katılan Selda Bağcan, sosyal medya hesabı üzerinden eski meslektaşı Muharrem İnce’ye seslenerek seçimden seçimden çekilmesini istedi.

Seçim gündeminde dikkat çeken isimlerden biri olan Memleket Partisi Başkanı Muherrem İnce’nin son dönemde adaylıktan çekileceğine ilişkin iddialar sosyal medyada dolaşıyordu.

Yurt dışı seçmenlerinin oy kullanmaya başlaması ile bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğin ilişkin bir bilgi yokken, Selda Bağcan’ın da bu çağrısı dikkatlerden kaçmadı.

Twitter hesabında yaptığı paylaşıma “Sayın Muharrem İnce” diyerek başlayan Selda Bağcan, eski iletişimlerine dayanarak İnce’ye “gerekeni yapmanızı rica ediyorum” şeklinde çağrıda bulundu.

‘Sayın MUHARREM iNCE eski hukukumuza dayanarak iki fizikçi olmanın dayanılmaz ağırlığı ile seçimin birinci turda bitmesi için gerekeni yapmanızı rica ediyorum’

Selda Bağcan’ın paylaşımı kısa süre içerisinde Twitter’da en çok beğenilenler arasına girdi. Muharrem İnce’den ise konu hakkında yanıt gelmedi.

Paylaşımın altı birbirinden farklı yorumlarla doldu. Kimileri Selda Bağcan’ın bu düşüncesine destek çıkarken, kimileri Muharrem İnce’nin çekilmesi ve oy dağılımı arasında büyük bir fark olmayacağını savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir