Sakatlar derneğinde poker masası kurdular: Yasağı bu türlü deldiler

Adana’da kimi vakit “Güven Parti” kimi vakit “İnc-İş Sendikası” tabelası altında tombala oynatan grubun kullandığı misal bir tekniğin bu sefer İstanbul’da hayata geçirildiği anlaşıldı.

Koronavirüs nedeni ile Türkiye de Nisan 2020 prestiji ile sert önlemler aldı. Salgını önlemek için aylar süren sokağa çıkma yasakları uygulandı. Tam da bu süreçte uyanık bir grubun aklına dernek kurma fikri geldi. Grup “Genç İş Adamları ve Sakatlar Derneği” ismi ile dernek kurdu.

İL İŞ ADRES DEĞİŞTİRMEK OLDU

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran, İstanbul Vilayet Dernekler Müdürlüğü müracaat evraklarını inceledi, onayı verdi. Dernek 15 Ekim 2020’de resmen kuruldu. Derneğin kuruluş sürecindeki adresi Soğanlı Mahallesi Bahçelievler olarak kayda geçti. Lakin, hedef farklı olduğu için birinci olarak yeni bir adrese geçildi.

POLİSLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

Seçilen yeni yer Beşyol Mahallesi Küçükçekmece oldu. Bu adreste baskın yiyen grup derneği bu sefer Barış Mahallesi Beylikdüzü’ne taşıdı. Polis grupları anılan dernekte 6 ve 24 Kasım 2020’de iki defa baskın yaptı. Yapılan incelemede derneğin lokal müsaadesi olmadığı belirlendi. Polis grupları gördükleri tabloya ise şaşırdı.

Dernek binasında poker masasının olduğu, çok sayıda kişin kumar oynadığı anlaşıldı. Takımlar tutanakla birlikte derneği mühürledi. Lakin, mühür de uyanıklara mani olmadı. Mühür kırıldı içeri girildi ve yine kumar masaları kuruldu.

‘DERNEK İŞİNİ SUİİSTİMAL ETTİLER’

Ancak, durumdan haberdar olan Vilayet Dernekler Müdürlüğü, derneğin feshi için dava açtı. Dava dilekçesinde “Derneğin emeline, kanuna ve ahlaka alışılmamış davranıldı. Dernek kurma hakkı suiistimal edildi” denildi.

BİNASI DA KENTSEL DÖNÜŞÜME GİRDİ

Ancak bu sefer de dernek yöneticiler verdikleri adreste bulunamadı. Derneğin kayıtlı adresinin olduğu binanın kentsel dönüşüme girdiği anlaşıldı. Derneğin feshi davasının görüldüğü Küçükçekmece 7. Asliye Hukuk Mahkemesi duruşma için 20 Ekim’e gün verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.