ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 24 Nisan 2023

6 Nisan 1920

1- Doğal gaz piyasaları iki yıllık krizin ardından dengelenme eğiliminde

Uluslararası Enerji Ajansı Doğal Gaz Analisti Gergely Molnar:

“Doğal gaz fiyatları geçen yıl aralık ayındaki seviyesine göre yüzde 70 geriledi ve piyasada yeniden dengelenme eğilimi var”

Enerji Ekonomisi ve Finansal Analiz Enstitüsü Avrupa Analisti Ana Maria Jaller-Makarewicz:

“Bu yaz da fiyatlar görece yüksek olabilir ama olağanüstü bir durum yaşanmadığı sürece Ağustos 2022’deki rekor seviyelerin görüleceğini düşünmüyorum”

(Nuran Erkul/Londra)

2- Para politikalarına ilişkin belirsizliklerle emtia piyasası üzerindeki baskı arttı

Geçen hafta çinko yüzde 5,2, pamuk yüzde 3,4, mısır yüzde 3,2, bakır ve buğday yüzde 2,8, pirinç yüzde 2,7, soya fasulyesi yüzde 1,2, altın ve gümüş yüzde 1,1, nikel yüzde 0,6 değer kaybetti

(Burhan Sansarlıoğlu/İstanbul)

3- Latin Amerika’daki Osmanlı torunları “El Turcolar” başarılarıyla ülkelerinin gururu

Mevcut El Salvador, Paraguay ve Dominik Cumhuriyeti devlet başkanları, 19. yüzyılda Osmanlı Devleti’nden Latin Amerika’ya göç edenlerin evlat ve torunları arasında yer alıyor

Geldikleri ülkelerde seyyar satıcılıkla ticarete atılıp fabrikatör olan bazı El Turcolar tekstil, ayakkabı ve hazır giyim sektörlerinde önemli kazanımlar elde etti

(Muhammet Tarhan/Ankara) (Grafikli)

4- Fenerbahçe Beko, Avrupa’nın zirvesini istiyor

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Derya Yannier: “Olympiakos, THY Avrupa Ligi’nin favorisi olarak gösteriliyor ama biz de Fenerbahçe Beko’yuz. Son ana kadar Dörtlü Final şansımızı zorlamak için elimizden geleni yapacağız”

“Kadromuz kağıt üzerinde 18 kişi fakat bu 18 kişinin hep beraber ve sağlıklı olarak birlikte idman yapabildiği gün sayısı sadece üç. Bu durum trajikomik”

(Emre Doğan/İstanbul) (Görüntülü)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir