Opel, yeni CEO Florian Huettl ile yeni bir başlangıç yapmak istiyor

2017 yılında ABD’li General Motors’tan ayrılıp PSA bünyesine geçen ve akabinde birleşmeyle Stellantis çatısı altında hizmet veren Opel’de yeni bir devir başlıyor.

Alman üreticinin mevcut Üst Yöneticisi (CEO) Uwe Hochgeschurtz’un Stellantis’in Genişletilmiş Avrupa Operasyon Yöneticisi olarak atanmasının akabinde yeni CEO aşikâr oldu.

AA’da yer alan habere nazaran, Stellantis çatısı altında üstün Alman teknolojisi ve çağdaş dizaynları ile fark yaratan Opel’de, yeni CEO Florian Huettl oldu. 45 yaşındaki Huettl, 1 Haziran 2022 prestijiyle iki markanın liderliğini üstlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Kontrol Konseyi Lideri ve Stellantis İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri Xavier Chereau, Florian Huettl’in, satış ve pazarlamada kendini kanıtlanmış bir önder olduğunu belirterek, şu sözlere yer verdi:

“Her iki markanın yeri özel”

“Opel/Vauxhall’ın katettiği yolu muvaffakiyetle devam ettirecek. Her iki klâsik marka da Stellantis içinde çok özel bir yere sahip.

Opel kümenin tek Alman ve Vauxhall tek İngiliz markası. Florian Huettl, gelecekte Uwe Hochgeschurtz ile yakın çalışmaya devam edecek.

Florian ve Uwe’ye yeni misyonlarında muvaffakiyetler diliyor ve son aylardaki katkılarından ötürü Uwe’ye teşekkür ediyorum.”

Opel/Vauxhall’ın Satış ve Pazarlama Müdürü vazifesini yürüten Florian Huettl, Maxime Picat’ın sorumluluklarını devralacak olan Uwe Hochgeschurtz’un yerini aldı.

Uwe Hochgeschurtz, 1 Eylül 2021’de Opel/Vauxhall CEO’su olarak misyonuna başlamıştı. Bu müddet boyunca Opel/Vauxhall’ın elektrikliye geçiş ve dijitalleşme atağına ivme kazandırdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.