Mehmet Metiner’den Bülent Arınç’a: İsmini duymak istemiyoruz, kâfi artık

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak müellifi Mehmet Metiner‘in, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç‘ın “Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah gözü pek olana izzet verir” kelamlarına sert reaksiyon göstermesi AKP içerisindeki çatlağı yeterlice gün yüzüne serdi.

Eski TBMM Lideri ve AKP’nin kurucularından olan Bülent Arınç, ‘Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden’ başlıklı toplantıya katıldı.

Arınç konuşmasında AKP’lileri ve AKP’ye yakın gazetecileri eleştirdi. Arınç “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah mert olana izzet verir” tabirlerini kullandı.

METİNER: BÜLENT ARINÇ’IN İSMİNİ DUYMAK İSTEMİYORUZ

Arınç’ın bu kelamlarına AKP içerisinden reaksiyon gecikmedi. AKP’li Mehmet Metiner Bülent Arınç’a “Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık; inşallah ihraç olur sarfiyat, onu partide tutanlara da yazıklar olsun!” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

TV100’de yayınlanan “Sağlı Sollu” programında konuşan Metiner, Arınç’ın ismini duymak istemediklerini belirtti.

Metiner, “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur masraf. Kâfi artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” dedi.

Arınç’ın kelamlarını “aşağılık ifadeler” olarak nitelendiren Metiner, şöyle devam etti:

  • Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Mangal üzere yüreğimiz var. Bülent Arınç’ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin TV100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var bizim. Gayret tarihimizde, geçmişimizde. İkide bir sütrenin gerisine çekilip diğerlerine ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Nitekim hadsizlikte hudut tanımamaya başladı. Sözlerin hepsi aşağılık.
  • Yüce divan oylamasında Bülent Arınç ve arkadaşları Davutoğlu takımı ‘Evet’ oyu kullandılar. İçimizde FETÖ’cüler vardı, onlar ayrıldılar siz onlar kadar bile gururlu değilsiniz. Hem içimizde durup hem gerimizden hançerlemek namertliktir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.