Lotoda 110 milyon euro Türk mahallesine çıktı

Avrupa’da 18 ülkenin katıldığı EuroJackpot isimli lotoda biriken 110 milyon Euro, Türkler’in ağır olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne çıktı. Lotoyu 15 kişi ortak oynamış. Biri iki hisse, başkaları birer hisse aldı. Almanya’da 15 yeni güçlü oldu.

Avrupa’da 18 ülkenin katıldığı büyük EuroJackpot isimli lotoda, 13 çekiliş üst üste biriken 110 milyon Euro, Türkler’in ağır olarak yaşadığı, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne çıktı. Eyaletteki Türk nüfusu 1 milyonun üzerinde.

Büyük ikramiyenin çıktığı loto kuponunu 15 kişinin ortak oynadığı, bir kişinin iki hissesinin olduğu, oburlarının de bir hissesinin bulunduğu açıklandı. İki hissesi olan talihli 13.8 milyon Euro alırken, öbürleri 6.9’şar milyon Euro kazandı.

KAÇIRANLAR DA VARLIKLI OLDU

50 sayı ortasından 5 gerçek ve iki yedeğin bulunmasıyla büyük ikramiye kazanılırken, büyük ikramiyeyi tek sayıyla kaçıranlar da 674’er bin Euro aldılar. Bunların ikisi Almanya, ikisi de Danimarka ve Finlandiya’dan.

Avrupa Lotosunda, biriken para kasaya kalmıyor. 120 milyona kadar limit çıkabiliyor ve bu para dağıtılana kadar çekiliş yapılıyor. Sayı 120 milyona ulaşınca, paranın kesinlikle dağıtılması gerekiyor. Akabinde 10 milyon Euro ile tekrar çekiliş başlıyor.

ÇEKİLİŞ HELSİKNİ’DE YAPILIYOR

Avrupa lotosu Salı ve Cuma günleri çekiliyor. 110 milyonluk bu rekor ikramiyeden evvelki loto rekoru 90 milyon Euro idi ve o da üç defa Almanya’daki lotoculara çıkmıştı. Almanya’nın Münster kentindeki Lotto yönetimi tarafından koordine edilen çekiliş, Finlandiya’nın başşehri Helsinki’de yapılıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.