Kubilay Aka ile Beyza Güneş uzlaştı: Dava düşürüldü

Oyuncu Kubilay Aka uyurken çekilmiş fotoğraflarını toplumsal medyadan paylaştığı teziyle Beyza Güneş’ten şikayetçi olmuştu. Güneş ise Aka hakkında tehdit ve hakaret ettiği argümanıyla karşı şikayette bulunmuştu. Mahkeme, Kubilay Aka ve Beyza Güneş’in karşılıklı anlaşarak uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi.

‘UZLAŞTIK, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM’

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Beyza Güneş hakkında 8 yıla kadar, Güneş’i tehdit edip hakaret bildirisi attığı argüman edilen Kubilay Aka hakkında ise 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

DHA’nın aktardığı habere nazaran, İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya oyuncu Kubilay Aka avukatıyla birlikte katıldı. Beyza Güneş ise duruşmaya katılmadı. Kubilay Aka savunmasında, “Bu olay sonrasında Beyza ile ortamızda anlaştık ve uzlaştık. Şikayetçi değilim” dedi. Duruşma savcısı temel hakkındaki mütalaasında, sanıkların birbirlerinden şikayetçi olmaları nedeniyle dava açıldığını ve isnat edilen cürümlerin uzlaşma kapsamında kaldığını belirtti.

Mütalaada, tarafların uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesi istikametinde karar verilmesi talep edildi. Sanık Kubilay Aka, mütalaaya katıldığını belirtti. Aka’nın avukatı ise, “Mütalaaya katılıyoruz, davanın düşürülmesini istiyoruz” dedi. Mahkeme, Kubilay Aka ve Beyza Güneş’in karşılıklı anlaşarak uzlaşması nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.