Kayseri’de mahalle sakinlerinden traktörlü ‘köpek barınağı’ hareketi

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bulunan Molu Mahallesi’nde toplanan yaklaşık 40 kişilik küme, belediye takımları tarafından imaline başlanan köpek barınağının çalışmalarını sabahın erken saatlerinde traktörleri ile durdurdu.

Köpeklerin barınaktan kaçarak ekinlerine ziyan verdiklerini ve kendilerine saldırdıklarını söyleyen mahalle sakinleri, belediyenin mahallelerine köpek barınağı yapmaktan vazgeçmesini istedi.

“Arazilerimiz köpekten geçilmez oldu, mahallemizde esasen köpek barınağı var”

Molu Mahallesi Muhtarı Ali Adıgüzel, “Biz buraya köpek barınağı yapılmasını istemiyoruz. Mahalle sakinlerimiz tam toplanarak burayı kapattılar ve gitmeyecekler. Yetkili birisi gelecek, bu durumu bize izah edecek. Bu vatandaşlar barınağı katiyetle istemiyor. Sokağa çıkamaz olduk. Topraklarımız köpekten geçilmez oldu. Mahallemizde aslında köpek barınağı var. Mağduruz, çocuklarımız okullarına gidemiyor. Yaşlılarımız mescide çıkamıyor” sözlerini kullandı.

“Köpeklerden yüzünden işe gidip gelemiyorum”

Bir mahalle sakini ise köpeklerden dışarı çıkamadıklarını söyleyerek, “Benim çarşıda çalışan bir kızım var. Otobüsle gelmek istiyor, gelemiyor. Biz asla buraya köpek barınağı istemiyoruz. Otobüs istiyoruz. Ben işe gideceğim, geçim ıstırabım var. Köpeklerden gidip gelemiyorum. Hayvanları çok seviyorum. Aslında mahallemizde bir tane daha barınak var” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.