Erdoğan’ın kelamları Yunanistan’ı kudurttu: ‘Meydan okudular!’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST’e katıldı. Burada değerli bildiriler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son periyotta saldırgan teşebbüslerini giderek artıran Yunanistan’a da sert reaksiyon gösterdi.

YUNAN GÜNDEMİNE OTURDU

Yunanistan’ın provokasyonlarına sert reaksiyon gösteren Erdoğan, “Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek bir cümlemiz var: İzmir’i unutma. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece apansız gelebiliriz” kelamlarıyla sırf Türkiye değil, Yunanistan gündemine de damga vurdu.

“ERDOĞAN MEYDAN OKUDU”

Sabah’ın haberine nazaran Erdoğan’ın sert yansısı, Yunan medyasında son dakika manşetleriyle gündem oldu. Erdoğan’ın gözdağı iletisini duyuran Yunan basını, bu sözlerle sallandı.

Erdoğan’ın TEKNOFEST’te yaptığı uyarıyı “saldırı” olarak nitelendiren Yunan haber mecraları, paylaşım üzerine paylaşım gerçekleştirdi.

“Erdoğan’dan yeni bir meydan okuma: İzmir’i unutma!”, “Erdoğan Yunanistan’a saldırdı”, “Erdoğan’dan yeni provokasyon” başlıklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını paylaşan Yunan medyasında adeta panik havası esti.

YUNANİSTAN’A SERT BİLDİRİ: İZMİR’İ UNUTMA!

Yunanistan’ın provokasyonlarına sert reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yunanistan tarihe baksın. Bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek bir cümlemiz var: İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece birdenbire gelebiliriz” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.