Düğünde sel paniği kamerada

Burdur’da, cumartesi tesirli olan sağanakta motelin bahçesine dolan sel suları, düğünde paniğe neden oldu. Davetlilerin, masaların üzerine çıkarak kendini muhafazaya çalıştığı anların cep telefonu kamerasıyla kaydedilen imgeleri ortaya çıktı. Gölhisar ilçesine bağlı Yeşildere köyünde dün de 17 konut ve 15 ahırı su bastı.

Kentte cumartesi günü saat 19.00 sıralarında başlayıp, yaklaşık 2 saat süren şiddetli yağmur sonrası birtakım cadde ve sokakları su bastı. Metrekareye 25 kilogram yağışın düştüğü kentte cumartesi akşamı, su baskınının yaşandığı meskende bedensel engelli Vesile Doğtaş (55) hayatını kaybetti, annesi Fatma Doğtaş (74) da yaralandı. Yağış nedeniyle Şirinevler ve Aydınlıkevler mahallelerinde su baskını nedeniyle 35’e yakın konut hasar gördü.

Cumartesi akşamı kimi derelerden taşan ve caddelerde biriken su nedeniyle hasar gören yol, iş yeri ve konutta tespit çalışmaları ise sürüyor. Yağışla dağdan gelen balçıklı suların ulaşıma kapattığı Burdur-Tefenni kara yolundaki motelde de su baskını yaşandığı ortaya çıktı. Motelin bahçesindeki düğün sırasında sel sularının akması paniğe neden oldu.

Konukların bahçede bulunduğu andaki su baskınının, davetlilerin cep telefonu kamerasına yansıyan imajları ortaya çıktı. Su nedeniyle sandalyelerin sürüklendiği bahçede davetliler, çocuklarıyla masaya çıkarak kendilerini korudu. Vazifeliler, suyu kapı ve camları kırarak tahliye etmeye çalıştı. Motel sahibi Anıl Şahin, sel sırasında ellerinden geleni yaptıklarını ve düğün tertibini iptal ettiklerini söyledi.

MESKEN VE AHIRLARI SU BASTI

Öte yandan kentte dün tesirli olan sağanak nedeniyle Gölhisar ilçesine bağlı Yeşildere köyünde 17 konut ve 15 ahırı su bastı, 50 küçükbaş öldü. 1 saat süren şiddetli yağmur sonrası bölgede hasar tespit çalışmalarına başlandığını söyleyen AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Yeşildere köyümüzde sel, konutların ve ahırların bir kısmına ziyan verdi. 50 küçükbaş hayvan telef oldu. Takımlarımız tarafından ziyan tespiti yapıldı. Ziyan gören vatandaşlarımıza her türlü yardım sağlanacak” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.