Dolar ve Altının Freni Patlıyor! Elinde TL Olanlar Döviz Ofislerine Koşsun! O Tarihten Sonra Bu Düzeyleri Bulamayacaklar

Altın 18 Mayıs Çarşamba gününe 924 TL ile girerken, dolar ise 16 TL ile süreç görmeye başladı. Evvelki günde nazaran düşüşle başlayan gram altın ve dolarda yaşanan bu düşüşün kalıcı olup olmayacağı ise merak konusu oldu. Piyasalara ait toplumsal medya hesaplarından değerlendirmelerde bulunan Uzman isim İslam Memiş ise, yatırımcının panik yapmaması gerektiğini belirterek, bilhassa gram altında yükselişlerin olacağını söyledi. İşte Memiş’in piyasalara ait tahlilleri.

ALTIN İÇİN ALIM FIRSATI DOĞABİLİR

Altın için alım fırsatları tabiat bileceğini belirten İslam Memiş, piyasalarda resesyon sürecinin başladığını ve bundan ötürü inançlı talebin daha da artacağını söyledi. Memiş, altınındaki yükseliş öngörüsünün devam ettiğini yineleterek şunları kaydetti:

“Özellikle temmuz ayında 1200 lira düzeyi, yıl sonuna kadar da 1450 lira düzeyi öngörümde de değişiklik yok. Bunu da hem ons altın hem de dolar/TL kurunda yaşanabilecek gelişmelere bağlıyorum. Yeniden temmuz aylarında döviz kurlarında üst taraflı atakların gelmesi olası bir sonuç olacaktır. O yüzden emtia fiyatlarında yaşanabilecek geri çekilmeler yatırımcılara fırsat sunacak”

GRAM ALTINDA DİRENÇ DÜZEYİ KIRILIYOR

Dolar/TL’de yaşanan yükselişin gram altını zorladığını tabir eden Memiş, gram altında direnç düzeyinin kırılacağının sinyalini verdi. Gram altın için ihtarda bulunan Memiş, “Ekranda gördüğünüz sayılar fiziki tarafta olmadığını ve banka alım satımlarında makas aralığının çok geniş olduğunu söz etmiştim.”

DOLAR PATLAYACAK

Kur tarafındaki yükselişlere değinen Memiş, doların uzun bir müddet baskı altında kaldığını ve bundan ötürü dolarda patlamaya olacağını söz edere şunları kaydetti:

” Dolar 14.70 lira düzeyinde uzun mühlet baskılandı, Sabitlenen bir kur var, lakin bu kur bu türlü durmayacak eninde sonunda patlayacak dedim. 15,60 lira düzeylerin dün akşam gördü. 16.40 lira düzeyi var üstte. Haziran ayı senaryosunu anlatan bir görüntü paylaşmıştım. Nisan ayında şöyle bir niyetim vardı. Haziran’a kadar kur tarafını açık bırakacaklar, haziranda yeni bir paket açıklanacak ve burada 16.40 lira düzeyinden yine bir baskılama yapılacak. Haziran ayına geldiğimizde kısa vadeli, haftalık ve aylık baskılama yapılacak”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.