Çöp konutta bulunan şanssız çocuğun tedavisi devam ediyor

Bursa’da geçtiğimiz günlerde bir çöp konutta teyzesi tarafından alıkonulan 9 yaşındaki C.M.A’nın bulunması Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Bir deri bir kemik ve bitkin halde bulunan şanssız çocuğun tedavi süreci devam ediyor.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, tedavi hakkında bilgi verdi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavisine devam edilen 9 yaşındaki C.M.A’nın sıhhat durumunun âlâ olduğunu söyledi.

“Şu an 20 kiloya ulaştı”

Çocuğu son vakitlerde çok sevinçli gördüğünü belirten Özkan, “C.M.A, hastanemize geldiğinde 17 kiloydu. Şu an 20 kiloya ulaştı. Çocuğumuz çok yeterli, tabaktaki tüm yemeğini yiyor. Çok hareketli, ortada bahçeye inip oyunlar oynuyor. Bu da bizi keyifli ediyor.” dedi.

Özkan, C.M.A’nın rastgele bir takviyeye muhtaçlık duymadan hareket ettiğini, iştahının yerinde, ortamdan ve yemeklerden şad olduğunu söz etti.

Taburcu edildikten sonra da hastanede çocuğun denetimlerinin devam edeceğini vurgulayan Özkan, “Biz Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile bağlantı halindeyiz. Bakanlık uygun bir ortam hazırladığı anda C.M.A’yı taburcu edeceğiz. Hepimiz için en değerli olan şey onun kendini inançta hissettiği bir ortamda olması.” diye konuştu.

Özkan, cemiyet salonundaki sergiyi de gezdi.

Talihsiz çocuğun çöp konutta bulunması

Bursa’daki dairesini 2 yıl evvel Kamuran Pınar A’ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen bayana dava açmış, mahkemenin, meskenin tahliye edilmesine karar vermesinin akabinde adrese giden icra takımı, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A’nın emniyette tabirine başvurulmuş, bu sırada çöplerle dolu meskenin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi paklık vazifelileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında sıhhat durumu yeterli olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki C.M.A’yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A’nın ablası Y.A. (48) olduğu belirlenmiş, çocuk savcılık kararıyla Antalya’da yaşayan anneye teslim edilmişti. Daha sonra C.M.A. ile Kamuran Pınar A’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüklerince müdafaa altına alınmıştı. C.M.A, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedaviye alınmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.