Çaprazlama yöntemi ile 81 kenti gezecek 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen salı günü grup kürsüsüne veda etmişti. CHP, grup toplantılarını her hafta salı günü Anadolu’nun değişik illerinde yapacak. Önümüzdeki haftadan itibaren salı günleri alanda çiftçiyle, esnafla grup toplantısında bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu’nun bugün Malatya, Cumartesi Kahramanmaraş’ta, Salı günü de Hatay’da olması bekleniyor. 14 Mart Salı günü saat 13.30’da Hatay’da vatandaşa seslenecek olan Kılıçdaroğlu’nun çadırda konuşması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu bir sonraki salı toplantısını Trabzon’da yapacak, üçüncü salı toplantısının ise Konya’da yapılması düşünülüyor. Kılıçdaroğlu, kampanya süresince yaşanan deprem felaketinden dolayı gösterişli, abartılı programlardan kaçınılmasını isterken, kurmaylarına “depremzedeleri incitecek her şeyden kaçınının” talimatını verdi. ‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ‘de depremde hayatını kaybedenlerin kırkı çıktıktan sonra tekrar alan çalışmalarına başlayacak. Kampanyada Ramazan hasasiyetine uygun programlar yapılacak. CHP aday lansman toplantısını ise depremin kırkı çıktıktan sonra yapacak. CHP’de aday toplantısı yerine “deprem bölgesine okul temeli atalım, kampanya yapalım” gibi öneriler de gündemde.

Günde iki üç il ziyareti

Kılıçdaroğlu’nun kampanya boyunca gezilerini çaprazlama yapması planlanıyor. Buna göre aynı günde bir doğu ilinde bir batı ilinde programa katılacak. Aynı şekilde güney illerinden birinde program varsa, Karadeniz bölgesinden bir il de o günkü programda yer alacak.

81 ilin tamamını ziyaret etmek isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazen bir gün içinde üçüncü bir ile de gidecek.

Kılıçdaroğlu’nun, yurt dışında da büyük bir miting yapabileceği ifade ediliyor.

Adaylık tarifesi belli oldu

CHP MYK, dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. MYK’da seçim hazırlıkları, aday adaylardan alınacak başvuru ücreti, sandık güvenliği konuşuldu. Edinilen bilgiye göre milletvekili aday aday olmak isteyen erkeklerden 30 bin lira, kadın ve gençlerden ise 15 bin lira alınacak. Başvurular ise pazartesi günü başlayacak. l MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

‘Geliyor Mücahit Kılıçdaroğlu’

SP’li Ümit Çebi, Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleriyle sosyal medyada gündem oldu. Çebi ilk olarak sosyal medya hesabından, “13. Cumhurbaşkanı adayı, Sn. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı veda konuşmasının sonunda ‘hadi Bismillah’ diyerek bitirdi. Geliyor Mücahit Kılıçdaroğlu” mesajını paylaştı. Çebi, bir sonraki paylaşımında da “Bu ruha mücahit denir. Bizden görünenler haçlı BOP ile Ortadoğu’yu Müslüman’ın kanı ile sularken, bizden görünmeyen ise BOP zulüm zihniyetine karşı mertçe mücadelesi taktirliktir” ifadelerini kullandı. l ANKARA Milliyet

DSP, ittifaklara açık

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Millet İttifakı’nın ortak adayını ilan etmesinin ardından, siyaset kulislerinde mevcut ittifakların genişleyebileceği iddiaları da gündeme geldi. Son olarak Cumhur İttifakı’nın Anavatan Partisi ve DSP ile genişleyeceği öne sürülürken, DSP kurmayları, herhangi bir teklif almadıklarını söyledi. Kurmaylar, “Biz parlamentoya girmek istiyoruz” diyerek, Cumhur İttifakı’nın yanı sıra, Millet İttifakı’na da kapıyı açık bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir