Blizzard o oyunu mobil hale getiriyor

Blizzard o oyunu mobil hale getiriyor

Bu, bir konsol serisinin mobil cihazlara yayıldığı ilk sefer değil. Daha önce de Call of Duty ve Fortnite, telefonlar ve tabletler için kendi yinelemelerini zaten başlatmıştı. Oyunun neleri kapsayacağı (Warcraft Universe’de yer almanın ötesinde) veya hangi oyun mekaniğinin kullanılacağı konusunda çok az ayrıntı mevcut değil.

Ancak gelişme oyun severleri şimdiden heyecanlandırmış durumda diyebiliriz. İlgilenenler, Blizzard’ın web sitesinde bir canlı yayın aracılığıyla 13:00 ET/10am PT’de sunumu izleyebilir. Bloomberg muhabiri Jason Schreier’e göre, oyun birkaç yıldır geliştiriliyor.

Resmi bir şirket blog yazısında, “Warcraft evreni, World of Warcraft ve Hearthstone’un temeli olan aydınlatıcı deneyimler ve sürükleyici oyun ile dünya çapında hayal gücünü yakalamaya devam ediyor” diyor. “Hareket halindeyken oynamak isteyen Azeroth kahramanları için yeni bir mobil oyun sunmaktan mutluluk duyuyoruz ve sabırsızlanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Bu arada şirket, Diablo Immortal’ın 2 Haziran’da Android ve iOS için piyasaya sürüleceğini duyurdu. Şirket ayrıca, PC Açık Beta’yı mobil platformlarda yayınladığı gün onayladı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.