Beyaz kamyonetli ‘Dızzolar’ yakayı ele verdi!

Beyaz kamyonetleri ile Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesinde bilinen “Dızzolar” çetesi isimli hırsızlar, son hırsızlık teşebbüslerinde yakayı ele verdi.

Dün sabah saatlerinde Beylikdüzü’nde hırsızlık teşebbüsünde bulunan şahıslar, polis grupları tarafından fark edilince kaçmaya başladılar. Kilometrelerce devam eden polis kovalamacası sonucunda Esenyurt Akevler Mahallesi’ne gelen hırsızlar, bir araca çarptı. Kaza sonrasında durmayan şahıslar kaçmaya devam ederken direksiyon hakimiyetini kaybederek cadde üzerinde bulunan bir pastaneye daldı.

Kahvaltı yapan bir vatandaş kıl hissesi vefattan dönerken, şahıslar bu seferde yaya olarak kaçmaya başladı. Çok geçmeden polis grupları tarafından yakalanan şahıslar gözaltına alınırken, yaşanan o anlar kameralara yansıdı.

Olay anlarını anlatan fırın ustası Engin Toptaş, “Beyaz bir kamyonet polislerden kaçarken seyir halindeki otomobile çarptı. Daha sonrasında durmayarak kaçan şahıslar bizim dükkanımıza girdi. Bir arkadaşımızda dışarıda kahvaltı yapıyordu, talih yapıtı ona bir şey olmadı. Öğlen ortasında falan olsaydı olay yaralılar olabilirdi. Kazanın arından da esasen kaçmaya başladılar. Polislerde onları kovalamaya başladı. Dükkanımızın kafe kısmında 15 – 20 bin TL’lik ziyan oluştu” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.