Bakasetas’tan ayrılık sorusuna yanıt!

Alanyaspor’da iken Trabzonspor ’a attığı son dakika golüyle Bordo-Mavililer’e şampiyonluk yolundaki en ağır darbelerden birini vurmuştu Bakasetas…

Ortadan 6 ay geçti ve Yunan oyuncu, öykünün baş kahramanlarından biri olarak Trabzon’a geldi. Daima kritik anlarda sahneye çıktı, hayati goller attı. Taraftarların ‘Çilingir’ lakabını taktığı Bakasetas, tarihi şampiyonlukta kilit rol oynadı.

Fırtına’nın yıldız orta alanı, şampiyonlukla ilgili hislerini ve daha fazlasını Fanatik’e anlattı…

“Galatasaray’a attığım golün akabinde da his patlaması yaşadım”

‘Şampiyonlukta kırılma maçı hangisiydi ve birinci sıraya hangi golünü koyarsın?’ sorusuna cevap veren Yunan golcü, “Deplasmandaki Galatasaray galibiyeti katiyen. Geriden gelip son 8 dakikada kazanmıştık ve tam manasıyla bizi şampiyonluğa inandıran maçtı. Birinci sıraya da o müsabakadaki golümü koyarım. Zira bir evvelki hafta Giresunspor’a karşı üst üste 2 penaltı kaçırmıştım. Beni çok yaralamıştı, acı vermişti. Teknik heyet, grup arkadaşlarım, taraftarlar büyük dayanak vermişlerdi o süreçte bana. Galatasaray’a attığım golün akabinde da his patlaması yaşadım” dedi.

“Şampiyonlar Ligi müziğini Trabzon’da duymak çok özel olacak”

“İlk ve büyük amacımız Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak” diyen Bakasetas, “Bunu başaracak potansiyelde olduğumuzu düşünüyorum. Ben erkenden kelam vermeyi seven birisi değilim lakin çok çalışacağımızın ve sonuna kadar gayret edeceğimizin kelamını verebilirim. Şampiyonlar Ligi mükemmel bir arena. Dünyadaki en âlâ futbolcular orada oynuyor ve rekabet ediyorsunuz. Bir hayal yaşamak üzere. Bilhassa o müziği Trabzon’da duymak çok özel olacak” diye konuştu.

“2 yıllık kontratım var. İlerisini vakit gösterecek”

Hakkında çıkan transfer haberleri ile ilgili de konuşan yıldız oyuncu, “Bu yalnızca benim karşılık vereceğim bir soru değil. Yetkili olan kulüptür. Şayet bir teklif gelirse, sonrasında sürece bakılır. Ben hırslı ve gayeleri olan bir oyucuyum. Her vakit limitlerimi zorlamak isterim. Nereye kadar ulaşacağımı görmek istiyorum. Şu an aslında çok büyük bir kulüpte oynuyorum. Şampiyon olduk, memnunum. Sahip olduğum her şeyi bana veren yerdeyim. 2 yıllık kontratım var. İlerisini vakit gösterecek” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.