Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek ve D Vitamini Eksikliğini Ortadan Kaldırmak İçin Bu Mucizevi Usulleri Kesinlikle Deneyin!

Fakat D vitamini için başka bir tartışma yapılmalıdır. Aslında D vitamini, cildin güneş ışığına maruz kalmasından sonra da bedene girebilir. Ultraviyole radyasyon pratikte deride bulunan bir yağı D3 vitaminine dönüştürür. Bu biçimde üretilen yahut diyete eklenen D vitamini daha sonra kana salınır ve burada onu çeşitli organ ve dokulara taşıyan bir proteine ​​​​bağlanır.

HANGİ YİYECEKLER D VİTAMİNİ AÇISINDAN VARLIKLI?

D vitamini bedende birçok fonksiyonu yerine getirir. Birincisi, bağırsakta fosfor, kalsiyum emilimini artırarak ve idrarla kalsiyum atılımını azaltarak kemik mineralizasyonunu takviyeler. Buna ek olarak, şunları da yapabilir:

bağışıklık sistemi hücrelerinin patojenik mikroorganizmaları ortadan kaldırma yeteneğini geliştirmek;
bağışıklık sistemi hücrelerinin aktivasyonunu denetim ederek inflamatuar karşılığı modüle etmek.
D vitamini, bu nedenle, güneşe maruz kalmaktan yahut diyet yoluyla alınabilir. Sonraki satırlarda hangi yiyeceklerin en güçlü olduğunu ve sağlıklı bir diyette hangilerinin asla eksik olmaması gerektiğini açıklayacağız.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GELİŞTİRMEK VE D VİTAMİNİNİ KAZANMAK

D vitamini gereksiniminizi karşılamak ve bağışıklık sisteminizi geliştirmek için bilime nazaran yemeniz gereken besinler şöyle:

D vitamininin en güçlü besin kaynağı muhakkak balık, bilhassa de en yağlı çeşitleri. Bunlar, ekseriyetle Noel tatillerinde yenen , lakin her mevsimde kusursuz olan ringa balığı ve yılan balığı içerir. Bunların yanı sıra somon, lüfer ve yumuşakçalar ortasında istiridye de bulunur.

D vitamini ayrıyeten bilhassa balık karaciğerinde ağırlaşmıştır. Bu nedenle, örneğin morina karaciğeri yağı, bu vitaminin tüm muhtaçlığını yalnızca bir çorba kaşığı ile karşılamayı mümkün kılacaktır.

YALNIZCA BALIK DEĞİL, BAŞKA BESİNLERDEN ALMAK MÜMKÜN

D vitamini ile doymak ve bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için yalnızca balık tüketmek koşul değildir. Aslında, güneş ışığına çok fazla maruz kaldıkları için hem taze hem de kurutulmuş mantarlarda bol ölçüde bulunur.

Öbür bir D vitamini kaynağı, Crescenza üzere peynirlerle temsil edilir. Lakin sütü bu besinlerin ortasına eklemek yanlış olur. Hatta birtakım araştırmalara nazaran yalnızca ABD’de üretilen ve pazarlanan süt yeterli ölçüde D vitamini içerir. Bunun nedeni, bu molekülün eklenmesiyle kanunen şuurlu olarak destek edilmiş olmasıdır.

Son olarak, bu vitamini düzgün bir ölçüde içeren bir başka yiyecek, eksiksiz tartlar yapmak istiyorsanız temel bir bileşen olan yumurta sarısıdır .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.