Ankara’da işlenen çocuk cinayetine ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi Çamlık Sokak’ta, aydınlatma direğinin yanında cesedi bulunan 3 yaşındaki Iraklı Rayyan Hassım’ın katil zanlısının, Muna Elyas Hıdır Hayo olduğu belirlendi.

Katil zanlısı cürmünü sorguda itiraf etti. Olaya ait kan donduran ayrıntılar ortaya çıktı.

İHA’nın haberine nazaran; Muna Ehas Hıdır Hayo, buluştuğu bir taksi sürücüsü ile konuta geçerek konutta cinsel birliktelik yaşadılar.

‘İlişki sırasında çocuk, yan odada ağladı’

Bu sırada yan odada bulunan Rayyan Hassım ağlamaya başlayınca, Muna Ehas Hıdır Hayo odaya girip 3 yaşındaki çocuğu boğarak öldürdü.

Bunun üzerine korkarak konuttan kaçan taksi sürücüsü T.P. ve Hayo, daha sonra dönerek 3 yaşındaki Hassım’ın cansız vücudunu bir direğin tabanına bıraktı.

Olay ile ilgili çabucak tahkikat başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği grupları Hayo’yu gözaltına aldılar.

120 saatlik kamera kayıtları izlendi

İfadesinde evvel taksi sürücüsünden bahseden Hayo’nun, sonrasında Keçiören’de tam adresini bilmediği bir meskende mavi çarşaf üzerinde birlikte olduklarını beyan ettiği öğrenildi. Hayo’nun verdiği bilgiler üzerine tam 120 saat kamera izlendi ve 200’ün üzerinde bireyle görüşüldü.

Mavi çarşaf, meskenin bulunmasını sağladı

Çevrede tarife uyan bütün meskenlerde inceleme yapıldı. Balkonunda kelam konusu mavi çarşaf asılı bir meskenden şüphelenildi ve bu adrese girildiğinde taksici T. P.’nin meskende olduğu tespit edilerek gözaltına alındı.

Taksici T.P. tabirinde olayı doğruladı ve tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.