Ali Ekber Ertürk’ü kaybettik

SÖZCÜ Ankara Ofisinde muhabir olarak çalışan, mesai arkadaşımız Ali Ekber Ertürk’ü (54), yakalandığı amansız hastalık sonucu kaybettik. Sivas’ta toprağa verilecek olan Ertürk için yarın SÖZCÜ Gazetesi önünde ve Tuzluçayır Cemevinde merasim düzenlenecek.

SÖZCÜ Ankara Ofisinde muhabir olarak çalışan, mesai arkadaşımız Ali Ekber Ertürk’ü (54), yakalandığı amansız hastalık sonucu kaybettik. Sivas’ta toprağa verilecek olan Ertürk için yarın saat 11.00’de SÖZCÜ Gazetesi önünde ve 13.30’da da Tuzluçayır Cemevinde merasim düzenlenecek.

Ankara gazeteciliğinin deneyimli isimlerinden ve 7 yıldır SÖZCÜ’de vazife yapan Ali Ekber Ertürk, Günaydın, Sabah, Akşam, Star gazetelerinde çalıştı. Siyaset muhabirliğinde uzman olan Ertürk, Ulusal Görüş çizgisindeki partilerden Refah, Fazilet, Saadet ve AKP’yi de yakından takip etti.

Son olarak Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından “Rektörün Torpili” haberiyle mükafata layık görülen Ali Ekber Ertürk, mükafatını, Ekim 2021’de düzenlenen merasimde merhum gazeteci-yazar Mustafa Ekmekçi’nin eşi Aldoğan Ekmekçi’den almıştı.

Başarılı birçok habere imza atan Ertürk, yazdığı haberlerle onlarca mükafata layık görüldü. En son 25 Ekim 2021’de “Rektörün Torpili” haberi nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından yılın başarılı gazetecisi mükafatını kazandı. Ertürk’ün “Güneşin Evlatları” ve “Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları” isimli iki kitabı da bulunuyor.

Hanife Ertürk ile evli olan Ali Ekber Ertürk’ün Aren (7) ve Hezal (8) isimli iki çocuğu da vardı. Vefat haberini öğrenen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hanife Ertürk’ü arayarak başsağlığı diledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.