Aleyna Tilki: Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum

Şarkıcı Aleyna Tilki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Çok üzgünüm… Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum” dedi.a

Türkiye’de arka arda konser ve şenlikler iptal edilirken, müzikçi Aleyna Tilki toplumsal medya hesabından konser iptalleriyle ilgili bir paylaşım yaptı.

“BENİ ETRAFIMDAKİLER DAHİL HERKES ÜZÜYOR”

“Çok üzgünüm… Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum” diyen Aleyna Tilki, şu sözleri kullandı:

* “Çocukluğumdan beri sustuklarımı, yaşadıklarımı sahnede müziklerimle uygunlaştırmak hayattaki tek yolum..

* Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak…

* Ve beni etrafımdakiler dahil herkes üzüyor.

* Pandemi aslında çok sıkıntı bi dönemken, şuan ülkemizde konser yapmak da okadar sıkıntı ki…

* Haydi ben konsere ruhen gereksinim duyuyorum. Benim takımımdaki 50 kişi ailesine bakıyor… Hepimizin güzelleşmesi için daha çok müziğe, konsere muhtaçlık var.”

KONSERİNİN İPTALİ İSTENMİŞTİ

Çorum’da düzenlenecek olan Pırlanta Pirinç Şenliği kapsamında sahneye çıkacak olan sanatçı Aleyna Tilki’nin konserinin iptal edilmesi istenmişti.

Diyanet-Sen Çorum Şubesi Lideri İsmail Şanar, şenliğe katılacak olan sanatkarlar ortasında yer alan Aleyna Tilki’yi amaç göstererek, şunları söylemişti:

* “Aleyna Tilki, Osmancık’ta konser verecekmiş. Kentin kültürüne, sanatına, toplumsal ömrüne, geleneklerine, kıymetlerine ve inancına katkı sağlamayan, dini ve ulusal pahaları ayaklar altına alanları Osmancık’ta görmek istemiyoruz.

*Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, LGBT savunucusu bireylerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model üzere sunulmasına karşıyız.

*Şehrin idarecilerini toplumsal hassasiyetleri dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.