AKP’li belediyenin milyonluk ihalesi Saray’a yakın şirkete gitti

AKP’li Esenler Belediyesi’nin 61.9 milyonluk kültür çeşitleri araç kiralama ihalesi, Cumhurbaşkanlığı ve bir çok kamu kurumundan aldığı milyonluk ihaleler ile dikkat çeken Akmercan ailesine ilişkin şirkete gitti.

İBB Meclisi AKP Küme Lider Vekili Tevfik Göksu’nun başkanlığını yaptığı Esenler Belediyesi, toplumsal ve kültürel cins tertiplerinde kullanılmak üzere araç kiralamak için 5 Ağustos’ta ihaleye çıktı.

İhaleyi 61 milyon 995 bin TL’lik en düşük teklifin sahibi Akmercan Turizm Nakliyat İnşaat Güvenlik Sistemleri Paklık ve Besin Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kazandı.

Şirket ile belediye ortasında 24 Ağustos’ta kontrat imzalandı. İhale konusu iş kapsamında 5 ay boyunca Esenler’de yaşayan vatandaşlar için Çanakkale, Bursa, Edirne, Konya, Bilecik, Safranbolu ve İstanbul içinde çeşitler düzenlenecek.

İhaleyi alan şirket Akmercan Şirketler Grubu’na ilişkin. Akmercan ailesine ilişkin şirketler, Cumhurbaşkanlığı ve birçok kamu kurumunda aldığı milyonluk araç kiralama ihaleleri ile dikkat çekiyor.

REFERANSLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Çevre paklığı, filo kiralama, gaz dağıtımı, inşaat ve peyzaj alanlarında Akmercan Şirket Kümesi’nin şirketi olan Akmercan Turizm’in idaresinde Akmercan ailesinden Gazi Akmercan bulunuyor.

Merkezi de Esenler’de bulunan şirketin yanı başındaki zelzele toplanma alanının bir kısmını otoparka çevirmesi reaksiyon çekmişti.

Şirket, Esenler Belediyesi’nden daha evvel de paklık işleri ihaleleri aldı. 1991 yılında servis nakliyeciliği ve araç kiralama hizmetleriyle iş hayatına adım atan Akmercan Şirketler Kümesi, 1994 yılında etraf paklığı ve katı atık alanında faaliyet göstermeye başladı.

1999 yılında inşaat kesimine girdi. 2007 yılında da güç kesimine giren Akmercan ailesine ilişkin şirketler Hakkari, Şırnak, Zonguldak, Bartın, Artvin, Tunceli, Sinop, Muğla, Mardin’de doğalgaz dağıtımı yapıyor.

Şirketin web sitesinde referans olarak gösterdiği kamu kurumları ortasında Cumhurbaşkanlığı, Ak Parti, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gelir Yönetimi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İETT, İSKİ, İstanbul Valiliği, Kızılay, Kamu Hastaneleri Birliği, Maliye Bakanlığı, PTT, Yargıtay bulunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.