Ailesini getirmeyen Robert Lewandowski, idmana da geç kaldı!

Bayern Münih’ten ayrılmak istediğini açıklayan 33 yaşındaki yaşayan efsane golcü Robert Lewandowski, dönem öncesi hazırlıklarına katılmak için geldiği Almanya’ya ailesini getirmemesinin akabinde ikinci idmana da geç kaldı.

Bir ulusal ekip maçı öncesi Bayern Münih’teki vazifesini tamamladığını ve ayrılmak istediğini açıkça belirten Robert Lewandowski’nin gönlünde Barcelona yatıyor.

Alman devi ise kontratı 2023’te bitecek Polonyalı golcüyü bedavaya göndermeye hiç niyetli değil. Barcelona da istenilen bonservis sayılarına çıkmayıp 40 milyon Euro önermişti. Bayern Münih ile Barcelona ortasındaki transfer görüşmeleri devam etmedi.

AİLESİ VEFAT TEHDİTLERİ ALDI

Sezonun birinci idmanına hızı asık bir halde çıkan Lewandowski bugünkü ikinci idmana ise geç kaldı. 33 yaşındaki deneyimli golcünün bu hareketi ise Bundesliga devine bir ileti vermek…

Robert Lewandowski ve eşi Anna Lewandowska

Son olarak kadrodan ayrılmak isteyen golcü oyuncu, tatil sonrası Almanya’ya ailesi olmadan döndü. Polonya basınında çıkan haberlerde ise Robert Lewandowski’nin 8 yıldır yaşadığı Münih’e ailesini getirmemesinin gerisinde vefat tehditleri yatıyor.

BAYERN’E BEDAVAYA GELİP, EFSANE OLDU

2014 yılında tıpkı Bayern Münih’ten ayrılmak istediği üzere Dortmund’dan ayrılan, kontrat yenilemeyerek Münih’e imza atan Lewa 374 maça çıkıp 344 gol attı.

Bayern Münih’te 8 Bundesliga şampiyonluğunun yanı sıra 1 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Lewandowksi ayrıyeten 10 tane daha şampiyonluk tattı.

Lewandowski 2020 ve 2021 yıllarında dünyada yılın en düzgün futbolcusuna FIFA tarafından verilen The Best ödülünün sahibi oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.