Ağız Yaralarını 1 Saat İçinde İyileştiriyor! Ağzınızdaki Aflar İçin mesken Üretimi Tahliller

Bununla birlikte, çoklukla meskende dolabınızda bulunan, aftların güzelleşmesine yardımcı olabilecek yiyecekler/ürünler de vardır. Aftları daha süratli güzelleştirmenin beş yolunu denetim edin:

1. AĞIZ YARALARI İÇİN SİYAH ÇAY KOMPRESİ

Siyah çay tanenler (artık ve kiri gideren büzücü bir madde) içerdiğinden, siyah çay poşetini direkt aftın üzerine uygulamak güzelleşmeye yardımcı olabilir. Siyah çayı hakikat bir biçimde uygulamak için çay poşetini bir bardak kaynar suya koyarak çayı hazırlamanız ve ıslanmasına müsaade vermeniz gerekir. Su ve poşet artık sıcak olmadığında, çay poşetini direkt aftın üzerine koyun.2. AĞIZ YARALARINDAN TUZLU SU GARGARASI İLE KURTULABİLİRSİNİZ

Ağzınızı ılık tuzlu suyla çalkalamak, aftın dezenfekte edilmesine ve güzelleşmenin hızlandırılmasına yardımcı olur. Tuz, bakterileri etkilenen rastgele bir bölgeden uzaklaştıran bir antibakteriyel tesire sahiptir. Tuzlu su çözeltisi yapmak için bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz ekleyin. Ağzınızı bu solüsyonla günde iki sefer birkaç dakika çalkalayın.

3. KARANFİL ÇÜĞNEMEK AĞIZ YARALARINI AĞNINDA GEÇİRİYOR

Karanfil çiğnemek, aftın daha süratli güzelleşmesine ve yalnızca birkaç dakika içinde ağrının giderilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni, karanfilin antiseptik ve analjezik özelliklere sahip olmasıdır; bunlar, aftı pak tutmaya, güzelleşmeyi teşvik etmeye ve dakikalar içinde ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.4. AĞIZ YARALARINI MAGNEZYA SÜTÜ İLE GARGARA YAPABİLİRSİNİZ

Magnezya sütüyle gargara yapmak lezyonun kaplanmasını ve bakterilerden korunmasını sağlar, bu da güzelleşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. Çözeltiyi hazırlamak için bir çay kaşığı magnezya sütünü bir bardak su ile karıştırıp gargara yapın.

5. AĞIZ YARALARINA KONUT İMALİ DOĞAL YOĞURT KULLANIN

Probiyotikli bir porsiyon yoğurt yemek, bağırsaklarınızı ve gastrointestinal floranızı düzgünleştirmeye yardımcı olacaktır. Bu, bedeninizin doğal savunmasını güçlendirebilir ve ağız ülserlerinin daha süratli güzelleşmesine yardımcı olabilir.KABARTMA TOZU AĞIZ YARALARINA YETERLİ GELİR Mİ?

Doğrudan aft üzerine kabartma tozu (veya sodyum bikarbonat) uygulamak bölgede ağır ağrı ve yanmaya neden olabilir, bu nedenle bu önerilmez. Bununla birlikte, kabartma tozu, gargara yapıldığında yararlı olabilir, zira tükürüğün pH’ını yükselterek güzelleşmeyi takviyeler. Bu nedenle, direkt aft üzerine uygulamak yerine, bir çay kaşığı karbonatı bir bardak suda seyreltin, gargara yapın ve günde 2 ila 3 defa ağzınızı çalkalayın.

Ayrıca ağır ağrıya neden olacağından ve ağız mukozasını daha da tahriş edeceğinden alkol içeren gargaralardan kaçınmak değerlidir. Aftlarınız olduğunda baharatlı yiyecekler de önerilmez.


Günün En Eğlenceli Testine Var Mısınız? Tabağını Seç Seni Neyin Beklediğini Öğren…


İsminiz Kişiliğinizi Ele Veriyor! İşte İsminize Nazaran Kişiliğinizi Gösteren Kişilik Testi


Düzleştiricileri Çöpe Atabilirsiniz! Saçları Dümdüz Yapan Yolla Işıl Işıl Düz Saçlara Kavuşacaksınız…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.