ABD’de 1500 uçak seferi iptal edildi

ABD Ulaştırma Güvenlik Yönetiminden (TSA) yapılan açıklamaya nazaran, 2021 Şükran Günü tatilinden bu yana bu hafta sonu en fazla yolcu sayısı görüldü.

TSA’nın datalarına nazaran, 17 Haziran’da 2 milyon 440 bine yakın yolcu havalimanlarındaki güvenlik taramasından geçirildi.

TSA Sözcüsü Lisa Farbstein, Twitter hesabından, “Juneteenth tatili hafta sonu seyahatlerine güzel geldiniz.” tabirini paylaştı.

Öte yandan, uçak seferlerindeki iptal ve ertelemeler ise havalimanlarında kaos yarattı.

Uçuşları takip eden FlightAware sitesi bilgilerine nazaran, 17 Haziran’da yaklaşık 1500 uçak seferi iptal edildi, 9 bine yakın sefer de ertelendi.

İptal ve ertelemelere, ülkenin değişik bölgelerinde yaşanan sert hava şartları ile hava yolu şirketlerinde COVID-19 salgını ile kontaklı işçi derdi ve altyapı zorlukları neden oldu.

Bu ortada, hava yolu şirketleri temsilcileri ile görüşen ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, hükümetin tüketici muhafaza standartlarına uymayan havayollarına karşı para cezası dahil yaptırım tedbirleri alabileceğini söyledi.

Associated Press’e konuşan Buttigieg, havayollarına ABD’de Bağımsızlık Günü olarak kutlanan 4 Temmuz tatil haftası ve yazın geri kalanında seyahat aksamalarına karşı önlemli olmaları davetinde bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.